Barbara Stęchły
Dyrektor Zarządzająca Pionem Klientów Bankowości Detalicznej i Biznesowej, BNP Paribas Bank Polska

Menadżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania sprzedażą w instytucjach finansowych. Od listopada 2018 w Banku BNP Paribas pełni funkcję Dyrektor Zarządzającej Pionem Sprzedaży w Obszarze Bankowości Detalicznej i Biznesowej. Nadzoruje kilkutysięczny zespół, w tym sieć sprzedaży dla Klientów Indywidualnych, Premium oraz segmentu Mikroprzedsiębiorstw. Odpowiada za transformację sieci sprzedaży, dopasowując ją do zmieniających się wymogów Klienta i rynku. Znajduje to swoje potwierdzenie w wielu zdobytych nagrodach, przyznawanych przez rynek i Klientów m.in. w 2022 w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka – 1 miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego” i 2 miejsce w rankingu magazynu Forbes „Bank przyjazny firmie”.

Obecnie wraz z zespołem skupia się na budowaniu Banku 3.0 – uczącej się, zwinnej, cyfrowej kultury organizacyjnej, realizującej cele przez osiąganie stabilnych, powtarzalnych wyników biznesowych.

Wcześniej swoje doświadczenie budowała w Raiffeisen Banku Polska S.A jako Dyrektor Nadzorująca Obszar Sprzedaży Bankowości Detalicznej oraz Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej, kiedy wdrożyła nową markę bankowości prywatnej Grupy Raiffeisen Bank International – Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Marka ta była wielokrotnie nagradzana – nagroda Forbes (5 gwiazdek) dla najlepszego private bankingu w Polsce w latach 2013 – 2017 oraz nagroda EMEA Finance Europe oraz Global Banking Bankier za the best private banking in Poland w 2016 roku.

Od 2019 Barbara Stęchły jest jedną z liderek inicjatywy wewnętrznej Kobiety Zmieniające BNP Paribas, która ma na celu wzmocnienie roli kobiet w organizacji i uwolnienie ich potencjału. W ramach programu prowadzi działania skierowane do kobiet z sieci sprzedaży Banku.

Ponadto II kadencję pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Rady EFPA Polska.

KONTAKT

Czym jest PNSA?

Działamy na rzecz rozwoju przedsiębiorstw poprzez wspieranie działów sprzedaży i obsługi klienta przy jednoczesnym tworzeniu etosu profesjonalnego sprzedawcy. Integrujemy sektor sprzedaży i obsługi klienta w Polsce oraz nagradzamy i wyróżniamy jego najlepszych przedstawicieli podczas corocznej Gali konkursu Polish National Sales Awards.

KONTAKT

biuro@pnsa.pl

jakub.piech@pnsa.pl

tel.: +48 608 490 374