Barbara Stęchły
Dyrektor Zarządzająca Pionem Sprzedaży w Obszarze Bankowości Detalicznej i Biznesowej w Banku BNP Paribas.

Menadżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania sprzedażą w instytucjach finansowych. Od listopada 2018 w Banku BNP Paribas pełni funkcję Dyrektor Zarządzającej Pionem Sprzedaży  w Obszarze Bankowości Detalicznej i Biznesowej. Nadzoruje kilkutysięczny zespół, w tym sieć sprzedaży dla Klientów Indywidualnych, Premium oraz segmentu Mikroprzedsiębiorstw. Odpowiada za transformację sieci sprzedaży, dopasowując ją do zmieniających się wymogów Klienta i rynku. Znajduje to swoje potwierdzenie w wielu zdobytych nagrodach, przyznawanych przez rynek i Klientów: w 2020 w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka – 2 miejsce w kategorii bankowość zdalna i 3 pozycja za bankowość tradycyjną oraz 3 miejsce w rankingu Bank Przyjazny Firmie Magazynu Forbes.; 2019 przyniósł nagrodę Złotego Bankiera za kredyt hipoteczny; w 2018 I miejsce w kategorii Jakość Obsługi rankingu Złoty Bankier.

Obecnie wraz z zespołem skupia się na budowaniu Banku 3.0 – uczącej się, zwinnej, cyfrowej kultury organizacyjnej, realizującej cele przez osiąganie stabilnych, powtarzalnych wyników biznesowych.

Wcześniej swoje doświadczenie budowała w Raiffeisen Banku Polska S.A jako Dyrektor Nadzorująca Obszar Sprzedaży Bankowości Detalicznej oraz Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej, kiedy wdrożyła nową markę bankowości prywatnej Grupy Raiffeisen Bank International – Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Marka ta była wielokrotnie nagradzana – nagroda Forbes (5 gwiazdek) dla najlepszego private bankingu w Polsce w latach 2013 – 2017 oraz nagroda EMEA Finance Europe oraz Global Banking Bankier za the best private banking in Poland w 2016 roku.

Od 2019 Barbara Stęchły jest jedną z liderek inicjatywy wewnętrznej Kobiety Zmieniające BNP Paribas, która ma na celu wzmocnienie roli kobiet w organizacji i uwolnienie ich potencjału. W ramach programu prowadzi działania skierowane do kobiet z sieci sprzedaży Banku.

Ponadto II kadencję pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Rady EFPA Polska.